Hollywood’da ayrılık rüzgârları esiyor… Tanınmış çiftler neden peş peşe boşanma kararı alıyor? ‘Boşanma uyanıklığını’ ünlülerin avukatı anlattı

Dünya magazin basının manşetleri son periyotta boşanma haberlerinden geçilmiyor. Sofia Vergara ve Joe Manganiello, Ariana Grande ve Dalton Gomez, Kevin Costner ve Christine Baumgartner, Jeremy Allen White ve Addison Timlin, Reese Witherspoon ve Jim Toth üzere pek çok tanınmış çift geçtiğimiz günlerde evliliklerini bitirme kararı aldıklarını duyurdu.

Peki neden son devirde Hollywood’dan bu kadar çok boşanma haberi geliyor? Bu sorunun yanıtını ünlü isimlerin boşanma avukatları verdi…

BOŞANMALAR YAZIN DAİMA ARTIYOR

Aslına bakılırsa yaz ayları genel olarak boşanma avukatlarının ağır olduğu devirler. Yani Hollywood’da boşanmaların yazın artması sıradan bir durum. Üstelik 2020 yılından itibaren pandeminin yarattığı gerilim de boşanmaları artıran bir öbür faktör. Son olarak Hollywood’da oyuncuların ve senaristlerin grev yapmasının da boşanmalardaki artışa katkıda bulunduğu düşünülüyor.

Bu görüşü benimseyenlerden biri, Kim Kardashian, Angelina Jolie, Britney Spears, Johnny Depp üzere pek çok ünlü ismi boşanma davalarında temsil etmiş olan Laura Wasser.

Joe Manganiello ve Sofia Vergara 7 yıldır evliydi

Wasser, grevlerin yarattığı gerilimin sendika üyelerinin bağlantılarını zora sokabileceğini belirterek, “Her şey kapandı. Bu da telaş seviyesinin yüksek olduğu manasına geliyor. Beşerler mali durumları konusunda korkulular. Lakin tahminen de her şeyden kıymetlisi bol bol vakitleri var. Uzun vakittir mutsuz bir evlilik içinde olan beşerler, çalıştıkları dizinin bir sonraki dönemini çekmek için setlere dönmeyeceklerinin farkına varıyorlar” dedi.

Bu farkındalık anında telefonunun çaldığını belirten Wasser, son birkaç haftasını korkulu müvekkillerinin aramalarına yanıt vermekle geçirdiğini söyledi ve ekledi: “İnsanlar, ‘Bu durum ne kadar sürecek?’, ‘Ne olacak?’, ‘Çocuklarımızı özel okuldan almak zorunda mıyız?’ üzere sorular soruyor.”

Wasser, genel olarak mali belirsizlik devirlerinde boşanma davalarının arttığını da vurguladı ve 2008-2009 krizini buna örnek gösterdi.

ÇİFTLER BAŞ BAŞA KALINCA BİRBİRLERİNDEN HOŞLANMADIKLARINI ANLIYOR

Mary-Kate Olsen, Tory Burch ve Bobby Flay üzere ünlüleri boşanma davalarında temsil eden Avukat Nancy Chemtob da yaz aylarının kendisi ve meslektaşları için ağır bir devir olduğunu belirtti. Bunda çocukların yaz kampına ya da üniversiteye gitmesinin de tesirli olduğunu vurgulayan Chemtob, boş konutta baş başa kalan çiftlerin ne kadar uzaklaştıklarını idrak ettiklerini söyledi.

Pandeminin de emsal bir tesire yol açtığını söz eden Chemtob, “İnsanlar eşlerinden hoşlanmadıklarını fark ettiler” diye konuştu.

Christine Baumgartner ve Kevin Costner’ın boşanmaları yılan öyküsüne döndü

Good Morning America programının eski sunucusu T.J. Holmes’tan boşanan Marilee Fiebig’i temsil etmiş olan Stephanie Lehman da Covid-19 pandemisinin başlamasıyla boşanmalarda gözle görülür bir artış yaşandığını tabir etti.

Lehman, “Bazen bir travma yaşandığında ya da pandemi üzere global olaylarda, insanların hisleri farklı biçimlerde tetiklenebiliyor ve hayata farklı gözlerle bakmaya başlıyorlar. Bence şu an genel olarak evliliğin sonsuza kadar sürmek zorunda olmadığı ve bunun da bir sorun olmadığı algısı hâkim” tabirlerini kullandı.

Bu yaz ayrılma kararı alan çiftlerin birçok uzun vakittir birlikteydi. Ne var ki Chemtob, Grande ve Gomez’inkine emsal evlilikleri “uzun bir buluşma” olarak nitelendirdi ve ekledi:

“Çocukları olmayan ve kısa mühlet evli kalmış birileri kapımdan içeri girdiğinde onlara, ‘Bu işi mümkün olduğunca çabuk bitirelim’ diyorum. Evlilik kurumuna, ‘ölüm bizi ayırana kadar’ kavramına ünlüler dünyasında daha rahat yaklaşılıyor.”

BAŞKA ÜNLÜLERİN BOŞANMASINI BEKLEYENLER VAR

Ünlülerin boşanmalarının kamuoyuna duyurulma sürecinde halkla bağlantılar uzmanları değerli bir rol oynuyor. Açıklamanın tonu ve zamanlaması ince ince hesaplanıyor. Bu süreçte boşanma avukatlarının rolü de hayli kritik.

Wasser, “Konuyla ilgili herkesin şunu bildiğinden emin olmak istiyorum: Davayı açtığımız anda medya bundan haberdar olacak. O yüzden kimi evraklar üzerinde sessiz sedasız çalışıyorum ve davayı açtığımız noktada bütün ayrıntıları tahlile ulaştırmış oluyoruz” dedi. Wasser, sineması vizyona girecek ya da Oscar’a aday olan müvekkillere dava açmayı ertelemeyi tavsiye ettiğini de belirtti.

Reese Witherspoon ve Jim Toth’un boşanması geçtiğimiz hafta içi sonuçlandı

Wasser’a nazaran bir öbür taktik de bir öbür ünlü çiftin boşandığını duyurmasını beklemek. Birtakım ünlüler öteki çiftlerin boşanmalarının yarattığı gürültü ortasında fark edilmeden süreci sonlandırmak istiyor.

Kriz bağlantısında uzman bir halkla bağlar şirketi olan 5WPR’ın kurucusu Ronn Torossian, “Kim olduğunu söylemeyeceğim lakin bu durum birkaç yıl evvel başıma geldi” dedi ve şöyle devam etti:

“Ünlüler haber gündemini takip edebilir ve etmelidir. Çok büyük bir olay yaşanan yanlışsız bir günü seçtiğinizde boşanmanız daha az haber olabilir.”

DAVAYI BİREBİR ANDA AÇMAK ÖNEMLİ

Her iki tarafın da ünlü olduğu boşanmalarda, davayı birebir gün açmak için karşı tarafın avukatıyla eşgüdümlü hareket ettiğini belirten Wasser, “Bu sayede bir boşanmanın iki kere haber olmasını önlemiş ve kamuoyuna bu insanların tıpkı fikirde olduğu bildirisini vermiş olursunuz” diye konuştu.

Müvekkilleri ortasında Pamela Anderson ve Kim Basinger üzere tanınmış isimler olan Neal Raymond Hersh de, “Zaten aşikâr bir şey fakat ben insanlara, ‘Yaptığınız her şeye mikroskopla bakılıyor’ diyorum. Ünlü biri olduğunuz vakit başınızı sokacak bela aramanıza gerek yoktur, bela gelir sizi bulur” dedi.

Profesyonel bir atletin eşiyle yaşadığı nafaka uyuşmazlığını da örnek veren Hersh, “Biz müvekkilimizin karşı tarafın istediği en yüksek ölçü nafakayı ödememesi gerektiğini savunuyorduk. O esnada müvekkil, 500.000 dolar kıymetinde bir araba almaya çalışıyordu. Cümbüş avukatı, ben ve başka herkes ‘Bunu duruşmalardan sonraya erteleyemez misin?’ diye uyardı, o da kabul etti” diye konuştu. Hersh, müvekkilinin kısa müddet sonra kendisini arayıp “Daha fazla bekleyemeyeceğim, alıyorum arabayı” diye haber verdiğini de kelamlarına ekledi.

Son devrin tanınan isimlerinden Jeremy Allen White ve oyuncu eşi Addison Timlin de ayrıldı

KURAL 1: HİÇBİR ŞEYİ YAZIYA DÖKMEMEK

Avukatlar, danışmanlık yaptıkları ünlülere verdikleri esas tavsiyeleri de sıraladı.

Lehman kendisi için en değerli kuralın hiçbir şeyi yazıya dökmemek olduğunu belirterek, “O yazılı bildirileri göndermeyin. Toplumsal medyada paylaştığınız şeylere dikkat edin ve hesaplarınızı canınız değerine koruyun” dedi.

Wasser, halkla alakalar uzmanlarına müşterilerin imajları konusunda şuurlu davranmalarını tavsiye ettiğini belirterek, “Çok fazla gece hayatı paylaşımından, bikinili fotoğraflardan ve sevgili fotoğraflarından uzak durmak düzgün olabilir” diye konuştu.

Torossian da boşanma etabındaki bir ünlünün spor salonundan paylaştığı tişörtsüz ve kaslı bir fotoğrafın pek çok bildiri gönderdiğini belirterek, “Yeni bir aşka hazır olduğunu göstermek isteyebilir. İnsanlara düzgün durumda olduğunu göstermek de isteyebilir. Tahminen de boşanma masraflarını karşılamak için paraya muhtaçlığı vardır ve yeni bir sinemanın seçmelerine hazırlanıyordur” dedi.

The Wall Street Journal’ın “Celebrity Divorce Lawyers Confront a Summer of Splits” başlıklı haberinden derlenmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir