Kritik teklif Erdoğan’ın masasında: Onay geldiği an muhalefete götürülecek!

Başörtüsüne anayasal teminat sağlamak için hazırlanan teklifin taslak metni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunuldu. Adalet Bakanlığı’nın Erdoğan’ın talimatıyla yürüttüğü çalışmaya, AK Parti’nin hukukçu kurmayları ve uzman akademisyenler katkı yaptı.

Başörtüsü olayı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun çıkışıyla yine gündeme oturmuş ve muhalefet ile iktidarı tekrar karşı karşıya getirmişti. CHP husus hakkında bir düzenleme talebinde bulunurken iktidar, ana muhalefet partisini Anayasa değişikliğine davet etmişti.

KILIÇDAROĞLU: BU HAKKI YASAL TEMİNATA ALACAĞIZ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz haftalarda yaptığı başörtüsü çıkışında “Kadınlara giysi kuşamını siyasetin monopolünden çıkartıyoruz. Bu hakkı yasal teminata alacağız. Bunu bir tartışma konusu olmaktan tümüyle çıkartacağız” demişti. Sonraki gün CHP, başörtüsüne teminatla ilgili yasa teklifini Meclis’e sundu.

ERDOĞAN: SAMİMİYSEN TAHLİLİ ANAYASA SEVİYESİNDE SAĞLAYALIM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise “Eğer dürüstsen, samimiysen gençlerimizin en büyük hassasiyetleri olan bu problemin arkasındaysan gelin tahlili anayasa seviyesinde sağlayalım. Hatta bununla kalmayalım bayanın ve erkeğin birlikteliğinden oluşan aile kurumumuza da güçlendirerek ilave değişikler de yapalım” diyerek Kılıçdaroğlu’na davette bulunmuştu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN ONAYI BEKLENİYOR

Tüm yaşananlar sonrası bahis hakkında bir çalışma başlatan Adalet Bakanlığı, çalışmayı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sundu. Erdoğan’ın onayının akabinde Anayasa değişikliği teklifi, AK Parti tarafından muhalefet partilerine götürülecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir