Şişli’deki kadın kaçırma cinayetinde yeni gelişme!

Şişli’de 1 Kasım’da meydana gelen olayda biri bayan iki kişinin içinde bulunduğu araba silahlı atağa uğramıştı. Arabanın önünü keserek durduran saldırganlar direksiyonda bulunan Muhammet Tek’i öldürdükten sonra araçta bulunan bayanı da yanlarına alarak uzaklaştı.

Cinayet Ofis Amirliği tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada polis kısa mühlet içinde eşini kaçırdığı teziyle Muhammet Tek’i öldürdüğü argüman edilen Emrullah K. ve 3 akrabası gözaltına alındı. Sultanbeyli’nde yapılan operasyonda Muhammet Tek’in yanındaki Berivan K. da kurtarıldı.

Şüphelilerin sorguları Cinayet Ofis Amirliğinde yapılırken olayda yeni bir gelişme yaşandı. Polis Muhammet Tek ile Berivan K.’nın içinde bulunduğu arabası, olayın çabucak öncesinde takip eden bir aracı belirledi. Arabanın taarruzun yere yaklaştığını haber verdiği bedellendirilen araçta bulunan iki kişi gözaltına alındı. Gzaltına alınan şüpheliler Orhan K. İle Sinan K. da Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. Şüphelilerden Orhan K.’nın daha evvelce 11 farklı hatadan polise geliş kaydı olduğu öğrenildi.

DEAŞ TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYESİ ÇIKTILAR

Yapılan çalışmalarda öldürülen Muhammet Tek’in 2017 ve 2019 yıllarında terör örgütü DEAŞ’ın İstanbul yapılanmasına yönelik düzenlenen iki farklı operasyonda örgüt üyeliği ve yardım yataklıktan gözaltına alındığı öğrenildi.  Katil zanlısı Emrullah K.’nın ise tekrar DEAŞ terör örgütü üyesi olmaktan ve örgüte finans  sağlamaktan arama kararı bulunduğu tespit edildi. Gözaltına alınan 6 kişi yarın adliyeye sevk edilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir