Sosyal medya platformlarının aktif kullanıcı sayıları belli oldu

Medya takip kurumu Ajans Press’in, We Are Social datalarından elde ettiği bilgilere nazaran, 2022 yılının birinci yarısında dünyada faal Facebook kullanıcı sayısı 2,91 milyar olurken dünya çapındaki en büyük toplumsal ağ olma özelliğini tekrar elinde bulundurduğu görüldü.

Facebook’tan sonra sırasıyla en çok kullanılan toplumsal medya platformları ise; Youtube 2,56 milyar, WhatsApp 2 milyar, Instagram 1.47 milyar ve Wechat 1,26 milyar olarak kayıtlara geçti. Telegram, Twitter ve Pinterest ise sıralamada birinci 10’a giremezken, kullanıcı sayıları Telegram 550 milyon, Pinterest 444 milyon, Twitter ise 436 milyon olarak saptandı.

Ajans Press, toplumsal medya ile alakalı basına yansıyan haber adetlerini inceledi. Ajans Press’in gerçekleştirdiği medya incelemesine nazaran yazılı ve online mecralar olmak üzere bu yıl toplumsal medya ile alakalı basına 435 bin 760 haber çıkışı olduğu görüldü. Bu yıl yalnızca Facebook ile ilgili çıkan basın haber sayısı ise 93 bin 744 olarak kaydedilirken, ülkemizde de epeyce kullanımının yangın olduğu gözlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir